Półkolonie w SP nr 3 w Wieruszowie

 

Informacja opiekunów

W okresie od 10 do 21 lipca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbył się II turnus półkolonii letnich pod hasłem „Każdy z nas robi wszystko, by szanować środowisko”, który liczył 59 uczestników, w tym 16 uczniów z SP nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 4 uczniów z SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.
Podczas dwutygodniowego pobytu dzieci bardzo aktywnie spędzały czas. Uczestnicy zajęć dwukrotnie wyjechali na basen do Kępna. Odbywały się piesze wycieczki do Miejsko_ Gminnej Biblioteki w Wieruszowie. Dzięki ciekawym opowieściom Pani Mirki Żyły dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o historii i legendzie Wieruszowa,  zwiedziliśmy  Kościół i Klasztor Ojców Paulinów. W kinie „Słońce” obejrzeliśmy film pt. „Co w trawie piszczy”. Bawiliśmy się  na Placu Zabaw im. Króla Maciusia I oraz placu zabaw  naprzeciw Turbinki, gdzie dzieci korzystały z tężni solankowej, podziwiały i eksperymentowały tablice edukacyjne, obserwowały budki lęgowe dla ptaków i owadów. Dzieci wyjechały na całodniową wycieczkę do Wrocławia, gdzie pływaliśmy statkiem po Odrze i oglądaliśmy pokaz tańczących fontann. W drodze powrotnej odwiedziły  restaurację McDonald, gdzie każdy uczestnik otrzymał oczekiwany zestaw. Cały dzień spędziliśmy  bawiąc się  w Gospodarstwie Agroturystycznym „Cicho -Sza”, gdzie oglądaliśmy wiele zwierząt, jeździliśmy bryczką po lesie, a na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski. Uczestniczyliśmy w  otwartych zajęciach z lekkiej atletyki prowadzonych przez trenera Jarosława Urbaniaka oraz poznaliśmy reprezentanta Polski w Mistrzostwach Świata w sztafecie 4×400 metrów

Jakuba Szczepaniaka. Byliśmy z wizytą w Państwowej Straży pożarnej w Wieruszowie, gdzie strażacy pokazywali nam wozy strażackie. Wiele ciekawych imprez czekało na uczestników w szkole, gdzie gościli m.in. Ochotniczą Straż Pożarną z Wieruszowa, która przygotowała dla dzieci kąpiel w pianie. Oprócz tego dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, muzycznych, tanecznych i sportowych. Odbył się również festiwal kolorów. Dzieci bawiły się na dyskotece i korzystały z zamków dmuchanych. Brały udział w profilaktycznych pogadankach dotyczących alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego, asertywności  i zagrożeń, szkodliwego wpływu używek na organizm młodego człowieka. Czas spędzany podczas półkolonii był dla uczestników nie tylko świetną zabawą, ale i nauką. Dzieci uczyły się współpracy w grupie, tolerancji, integracji, rozwijały swoje zainteresowania, poznały swoje mocne strony przez co wzmocniły swoją osobowość.

Organizatorzy i uczestnicy zajęć wakacyjnych dziękują za pomoc przy ich organizacji Samorządowi Gminnemu, paniom z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, panu Piotrowi Dreznerowi i Andrzejowi Piluchowi wraz z druhami strażakami z OSP oraz strażakom z PSP w Wieruszowie. Podziękowania kierujemy również spółce EKO REGION sp. z o.o. z Bełchatowa. Piosenką o tematyce ekologicznej dzieci podziękowały kierownikowi półkolonii- Panu dyrektorowi Andrzejowi Hanasowi za miłe spędzony czas. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

 

Opiekunowie: Gabriela Kacperska, Magdalena Polańska-Marek , Arletta Kielańska, Aneta Rossa.