Teatry na pożegnanie wakacji!

 
Przez trzy dni na wieruszowskim Rynku będziecie doświadczać niezwykłych wydarzeń!!!
 
,Zaprosimy Was na ucztę dla ducha i serca. „Teatry na ulicy”, to nowy projekt WDK dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. Naszym marzeniem było, przenieś widzów w niezwykły świat teatrów ulicznych, z ich całym dorobkiem, improwizacją, bez granic ścian i foteli, ale pod dachem wieruszowskiego nieba. To naprawdę wyjątkowa okazja, by cieszyć się sztuką, teatrem i naszą ulicą.
 
Zaprosiliśmy teatry uliczne z różnym repertuarem, będą wydarzenia dla widzów dorosłych, rodzinne, i dedykowane dzieciom.
 
 1.09 (piątek)
 
– godz. 20:00 Teatr Biuro Podróży „KASPAR”
KASPAR HAUSER – SIEROTA EUROPY
Wychowywany bez kontaktu z drugim człowiekiem, zamknięty w małym pomieszczeniu – nie wie, kim jest, nie zna ludzi i niczego nie potrafi. Historia Kaspara, przedstawiona w estetyce prostej ludowej opowieści przeniesionej w przeszłość, pokazuje, jak zmienia się społeczna percepcja Obcego i jak jego nieoczekiwane pojawienie się wpływa na decyzje i działania społeczności.
 
 
2.09 (sobota)
 
– godz. 16:00 Teatr Na Walizkach „ATAK CLOWNÓW”.
Uwaga, uwaga: clowni atakują, clowni nadciągają!
Atak Clownów, to spektakl, przy którym świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.
 
-godz. 18:00 Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” „KAMIENNY”
”Kamienny” to widowisko familijne, narracja o romantycznym bohaterze osadzona w pejzażu popularnych bieszczadzkich legend i zapomnianych już bajań. Wieczorny klimat, a także niezwykłość gry aktorskiej, strojów i muzyki sprawią, że  dzieci jak i dorośli oglądają ten spektakl z wielkim zaciekawieniem.
 
3.09 (niedziela)
 
– godz. 16:00 Teatr Kubika „CYRKOWA PODRÓŻ”
Autorski spektakl uliczny, nawiązujący do tradycji  objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell arte. Grupa artystów w trakcie tournee gra swoje kolejne przedstawienie, przywozi tajemnice z za cyrkowej kurtyny. Niespodzianki czekające na odkrycie przez widzów ukryte zostały w wozie klaunów oraz w ich czarodziejskiej skrzyni
 
godz. 2o:00 – KINO PLENEROWE. Film „Bejbis” / z projektu | realizacja Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Promocji Wydział Komunikacji Funduszy Europejskich
 
 
Projekt „Teatry na ulicy. Przegląd teatrów różnych” jest realizowany z dofinansowania projektu NCK „Kultura- Interwencje”.
Miejsce wydarzenia- Rynek w Wieruszowie
Wstęp wolny!
 
 
 
WDK