O tym, że podróże kształcą, mogli przekonać się uczestnicy wycieczki szkolnej, którzy 22 listopada wybrali się do Wrocławia- stolicy Dolnego Śląska.

Uczniowie z klas I a i I b, rodzice i wychowawcy podziwiali panoramę miasta z punktu widokowego  usytuowanego na 49 piętrze Sky Tower’a – najwyższego budynku Wrocławia. „Rzeka Odra to wstążka, a samochody to resoraki”- tak dzieci komentowały swoje spostrzeżenia. Równie dobrym pomysłem okazała się kolejna atrakcja turystyczna Wrocławia – Kolejkowo, czyli miasto i region w miniaturze z perspektywy transportu kolejowego. Pobyt w tym miejscu wprawił dzieci w zachwyt. Wrażeń artystycznych dostarczyło natomiast widowisko „Królowa Śniegu” w Hali Stulecia – oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena, a wykonane przez Moskiewską Rewię Na Lodzie. Dopełnieniem wycieczki był spacer po wrocławskim Rynku, który o tej porze roku iluminował feerią kolorów i wprowadzał w magiczny klimat zbliżających się świąt.

Dzięki rodzicom i opiekunom wycieczka była bezpieczna i udana. O tym, że wyjazd był udany, świadczyły niekończące się rozmowy dzieciaków na temat przygotowanych atrakcji.

Najmłodsi we Wrocławiu