22 czerwca to najbardziej wyczekiwana data w kalendarzu każdego ucznia. Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbyła się uroczysta akademia kończąca rok szkolny 2017 /2018.

Po mszy świętej celebrowanej przez księdza Mariusza Przyjaznego dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowej szkoły. Najpierw głos zabrał dyrektor – pan Paweł Malik, który pogratulował wszystkim wyników i złożył życzenia radosnych i bezpiecznych wakacji. Następnie podziękował za pracę i życzył sukcesów w życiu zawodowym księdzu Dominikowi Wieczorkowi i panu Mariuszowi Mosce, którzy od września będą pracowali w innych szkołach. Głos zabrał także przewodniczący Rady Rodziców – pan Jacek Górecki, który dziękował za współpracę dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły oaz życzył wszystkim udanego wypoczynku. Później najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Rodzice prymusów odebrali z rąk dyrektora listy gratulacyjne. Szczególnie podniosłym momentem było wręczenie Wiktorii Mikołajczyk z klasy VII B i Julii Rutkowskiej z klasy III C Nagrody Burmistrza Wieruszowa oraz Zuzannie Ochockiej z klasy III B Nagrody Rady Pedagogicznej. Uhonorowani zostali również laureaci konkursów i olimpiad oraz zawodów sportowych wszystkich klas. W dalszej części akademii glos zabrał przewodniczący szkoły – Michał Marchwiak, który w imieniu wszystkich uczniów pożegnał tegorocznych absolwentów gimnazjum oraz złożył im życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej edukacji.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów pod opieką pani Katarzyny Miś-Prokop oraz pani Magdaleny Burzały. Po występach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANA PAWŁA II

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

KONKURSY I OLIMPIADY

Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „ARS ASTRONOMICA”

– Zuzanna Sztucka (klasa II A) – I miejsce

– Weronika Kaznowska (klasa III B) – II miejsce

– Marta Gabas (klasa III D) – III miejsce

XIV Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny „Urania”

– Marta Taras (klasa II A) – I miejsce

– Marta Gabas (klasa III D) – II miejsce

– Marcin Szandała (klasa II A) – III miejsce

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Galileo”

– Oliwia Kulak (klasa VII B) – V miejsce

– Mateusz Rybak (klasa VII B) – VIII miejsce

– Daniel Abbas (klasa VII B) –IX miejsce

– Rozalia Zawadzka (klasa VII A) – wyróżnienie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

– Marta Gabas (klasa III D) – I miejsce

– Magdalena Zawierta (klasa III E) – II miejsce

– Patrycja Zawierta (klasa III E) – III miejsce

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki „Olimpus” (sesja zimowa)

– Marcin Szandała (klasa II A) – III miejsce

– Anna Pietras (klasa III C) – I miejsce

– Julia Rutkowska (klasa III C) – III miejsce

– Marta Gabas (klasa III D) – V miejsce

– Jakub Mania (klasa III D) – III miejsce

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Fizyki „Olimpus” (sesja zimowa)

– Julia Rutkowska (klasa III C) – IV miejsce

– Anna Pietras (klasa III C) – VII miejsce

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Przyrody „Olimpus” (sesja wiosenna)

– Martyna Łakoma ( klasa IV A) – laureatka

– Maciej Moś (klasa IV A)– laureat

– Jagoda Siedlecka (klasa IV A) – laureatka

– Marcel Kardaś (klasa IV B) – laureat

– Michał Marek (klasa IV B) – laureat

– Antoni Janiaczyk (klasa IV B) – laureat

– Florian Taras (klasa IV B) – laureat

– Roksana Grzesiak (klasa IV B) – laureatka

– Wiktoria Matuszek (klasa IV B) – laureatka

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego „Olimpus” (sesja wiosenna)

– Daniel Abbas (klasa VII B) – laureat

– Julia Rutkowska (klasa III C) – laureatka

– Anna Pietras (klasa III C) – laureatka

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA”

– Zuzanna Chodorek (klasa II C) – laureatka

-Pietras Anna (klasa III C) – wyróżnienie

– Zuzanna Skibińska (klasa II B) – wyróżnienie

– Natalia Szczerbuk (klasa III E) – wyróżnienie

– Marta Taras (klasa II A) – wyróżnienie

– Kornelia Owczarska (klasa II D) – wyróżnienie

– Magdalena Zawierta (klasa III E) – wyróżnienie

– Marcin Szandała (klasa II A) – wyróżnienie

– Marta Gabas (klasa III D) – wyróżnienie

– Martyna Jaroch (klasa II C) – wyróżnienie

– Jakub Sztucki (klasa III B) – wyróżnienie

– Zuzanna Ochocka (klasa III B) – wyróżnienie

– Fabian Marek (klasa III D) – wyróżnienie

– Wiktoria Olek (klasa III B) – wyróżnienie

– Julia Wypych (klasa III E) – wyróżnienie

– Katarzyna Koper (klasa III E) – wyróżnienie

– Wioletta Kawula (klasa III C) – wyróżnienie

– Alicja Kaczmarek (klasa III B) – wyróżnienie

– Amelia Gajewska (klasa II D) – wyróżnienie

– Wiktoria Świtoń (klasa III A) – wyróżnienie

– Julia Solecka (klasa III C) – wyróżnienie

– Sonia Kloc (klasa II D) – wyróżnienie

– Julia Rutkowska (klasa III C) – wyróżnienie

– Wiktoria Wojtasik (klasa III B) – wyróżnienie

– Julia Pawlak (klasa II D) – wyróżnienie

– Dawid Olszok (klasa III C) – wyróżnienie

– Mateusz Kania (klasa II C) – wyróżnienie

– Konrad Pawlaczyk (klasa III D) – wyróżnienie

– Weronika Bulesowska (klasa III E) – wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

– Marta Gabas (klasa III D) – I miejsce

– Julia Kubacka (klasa III D) – I miejsce

– Wiktoria Trzeciak (klasa III D) – I miejsce

– Michał Marek (klasa IV B) – III miejsce

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

– Julia Solecka (klasa III C)– finalistka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

– Anna Pietras (klasa III C)– finalistka

– Julia Rutkowska (klasa III C)– finalistka

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

– Anna Pietras (klasa III C) – finalistka

– Julia Rutkowska (klasa III C) – laureatka

Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”

III miejsce zajęła drużyna w składzie:

– Zuzanna Ochocka (klasa III B)

– Alicja Kaczmarek (klasa III B)

Powiatowy Konkurs Miniatury Architektonicznej pt. „Zamek średniowieczny rodu Wieruszów”

– Martyna Łakoma (klasa IV A) – II miejsce

– Antoni Janiaczyk(klasa IV B) – II miejsce

– Florian Taras (klasa IV B) – III miejsce

– Roksana Grzesiak (klasa IV B) – wyróżnienie

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

– Marta Taras (klasa II A) – II miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wieruszowie

– Katarzyna Mazurowska (klasa III B) – V miejsce

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Książkomaniacy na start”

– Yanina Slavska (klasa II B) – I miejsce

– Małgorzata Taras (klasa II A) – I miejsce

– Marta Taras (klasa II A) – I miejsce

– Maria Połomska (klasa II E) – I miejsce

– Julia Michalska (klasa II E) – I miejsce

Powiatowe Potyczki Matematyczne

– Bartłomiej Gąszczak (klasa IV A)– II miejsce

– Antoni Janiaczyk (klasa IV B) – II miejsce

– Wiktoria Mikołajczyk (klasa VII B) – I miejsce

– Mateusz Rybak (klasa VII B) – I miejsce

– Marcel Kardaś (klasa IV B) – II miejsce

– Oliwia Kulak (klasa VII B) – III miejsce

– Julia Rutkowska (klasa III C) – I miejsce

– Natalia Szczerbuk (klasa III E) – III miejsce

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

I miejsce zajęła drużyna w składzie:

– Marta Gabas (klasa II D)

– Konrad Pawlaczyk (klasa III D)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

Powiatowy Konkurs Fotograficzno-Literackipt. „Tryptyk bohaterów książki

Wł. S. Reymonta w sztuce fotografii”

– Marta Taras (klasa II A) – I miejsce

– Kornelia Owczarska (klasa II D) – I miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Władysławie Reymoncie

– Anna Pietras (klasa III C) – I miejsce

Julia Rutkowska (klasa III C) – II miejsce

Powiatowy Konkurs Wokalny

– Adrianna Wójcik (klasa III A) – II miejsce

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki „A to historia”

– Antoni Janiaczyk (klasa IV B) – II miejsce

Powiatowy Konkurs ,,Zrób pluszaka dla strażaka”

– Julia Wyder (klasa IV A) – III miejsce

Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Walory kulturowe i krajoznawcze województwa łódzkiego”

– Oliwia Kulak (klasa VII B) – I miejsce

– Maria Połomska (klasa II E) – I miejsce

– Michał Marek (klasa IV B) – II miejsce

– Julia Michalska (klasa II E) – II miejsce

– Mateusz Rybak (klasa VII B) – III miejsce

– Julia Kubacka (klasa III D) – III miejsce

– Julia Solecka (klasa III C) – IV miejsce

– Wiktoria Mikołajczyk (klasa VII B) – IV miejsce

Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Let’s talk aboutyour proffesion”

– Anna Pietras (klasa III C) – I miejsce

– Julia Rutkowska (klasa III C) – II miejsce

Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Żyję z rozwagą! AIDS to nie dla mnie”

– Julia Rutkowska (klasa III C) – I miejsce

– Natalia Sztukowska (klasa III A) – II miejsce

– Oliwia Sroka (klasa III B) – II miejsce

– Joanna Trzeciak (klasa III A) – III miejsce

– Marta Gabas (klasa III D) – III miejsce

Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego „Szermierki językowe”

– Adrianna Wójcik (klasa III A) – I miejsce

Gminny Konkurs Wokalny

– Martyna Domal (klasa VII B) – I miejsce

– Dominika Derdak (klasa II E) – II miejsce

I miejsce w Turnieju Szachowym w Galewicach

– Antonii Janiaczyk (klasa IV B)

ZAWODY SPORTOWE

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

– Magdalena Zawierta (klasa III E) – I miejsce

– Patrycja Zawierta (klasa III E) – III miejsce

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

skład drużyny:

– Julia Cieplik (klasa II D)

– Weronika Inglot (klasa III D)

– Kinga Kalarus (klasa VII A)

– Julia Okoń (klasa III A)

– Klaudia Okoń (klasa II E)

– Julia Pawlak (klasa II D)

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Tomczyk (klasa III A)

III miejsce w półfinale wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych

skład drużyny:

– Julia Cieplik (klasa II D)

– Weronika Inglot (klasa III D)

– Kinga Kalarus (klasa VII A)

– Julia Okoń (klasa III A)

– Klaudia Okoń (klasa II E)

– Julia Pawlak (klasa II D)

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Piłce Ręcznej

skład drużyny:

– Julia Cieplik (klasa II D)

– Marta Gabas (klasa III D)

– Martyna Jaroch (klasa II C)

– Roksana Jaśniak (klasa II A)

– Kinga Kalarus (klasa VII A)

– Julia Majcherska (klasa II C)

– Katarzyna Mazurowska (klasa III B)

– Julia Okoń (klasa III A)

– Klaudia Okoń (klasa II E)

– Julia Rutkowska (klasa III C)

– Zuzanna Sztucka (klasa II A)

– Marta Taras (klasa II A)

– Joanna Trzeciak (klasa III A)

– Dominika Derdak (klasa II E)

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

– Dominika Zielińska (klasa II B)

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Piłce Nożnej

skład drużyny:

– Julia Cieplik (klasa II D)

– Marta Gabas (klasa III D)

– Martyna Jaroch (klasa II C)

– Roksana Jaśniak (klasa II A)

– Kinga Kalarus (klasa VII A)

– Katarzyna Mazurowska (klasa III B)

– Julia Okoń (klasa III A)

– Klaudia Okoń (klasa II E)

– Zuzanna Sztucka (klasa II A)

– Wiktoria Trzeciak (klasa III D)

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

– Marta Maciejewska (klasa III C)

– Kornelia Owczarska (klasa II D)

– Julia Pawlak (klasa II D)

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

skład drużyny:

– Julia Cieplik (klasa II D)

– Roksana Jaśniak (klasa II A)

– Kinga Kalarus (klasa VII A)

– Julia Okoń (klasa III A)

– Klaudia Okoń (klasa II E)

– Zuzanna Sztucka (klasa II A)

– Wiktoria Trzeciak (klasa III D)

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

– Kornelia Owczarska (klasa II D)

– Julia Pawlak (klasa II D)

– Łucja Dzielecka (klasa II E)

– Weronika Inglot (klasa III D)

– Wioletta Kawula (klasa III C)

– Joanna Koper (klasa III E)

– Katarzyna Koper (klasa III E)

– Julia Kubacka (klasa III D)

– Julia Majcherska (klasa II C)

– Joanna Trzeciak (klasa III A)

II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

skład drużyny:

– Julia Cieplik (klasa II D)

– Roksana Jaśniak (klasa II A)

– Kinga Kalarus (klasa VII A)

– Julia Okoń (klasa III A)

– Klaudia Okoń (klasa II E)

– Zuzanna Sztucka (klasa II A)

– Wiktoria Trzeciak (klasa III D)

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

– Łucja Dzielecka (klasa II E)

– Weronika Inglot (klasa III D)

– Joanna Koper (klasa III E)

– Katarzyna Koper (klasa III E)

– Joanna Trzeciak (klasa III A)

– Marta Gabas (klasa III D)

I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej

skład drużyny:

– Konrad Grądowy (klasa III C)

– Mateusz Wykrota (klasa II B)

– Damian Strzelczyk (klasa III A)

– Cyprian Schwarz (klasa III A)

– Mateusz Bizuga klasa III D)

– Michał Zawada (klasa III D)

– Jakub Mania (klasa III D)

– Marcin Śniady (klasa III D)

– Bartłomiej Piluch (klasa III A)

– Mateusz Grzesiuk (klasa II A)

– Kacper Wójcikowski (klasa II B)

– Oliwier Światły (klasa II B)

– Marcin Szandała (klasa II A)

– Patryk Przerwa (klasa II E)

– Mateusz Mokras (klasa II E)

– Mikołaj Chwiołka (klasa II E)

– Sebastian Lewiński (klasa III A)

II miejsce w Zawodach Powiatowych w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

skład drużyny:

– Stanisław Bury (klasa II B)

– Jakub Gonera (klasa II B)

– Mateusz Grzesiuk (klasa II A)

– Maciej Kępa (klasa III D)

– Jakub Mania (klasa III D)

– Fabian Marek (klasa III D)

– Dawid Olszok (klasa III C)

– Patryk Przerwa (klasa II E)

– Maciej Puchalski (klasa III E)

– Cyprian Schwarz (klasa III A)

– Damian Strzelczyk (klasa III A)

– Marcin Szandała (klasa II A)

– Oliwier Światły (klasa II B)

– Dawid Woźniak (klasa III A)

– Michał Zawada (klasa III D)

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Indywidualnej Lekkoatletyce

skok w dal:

– Marcin Szandała (klasa II A) – II miejsce

– Julia Cieplik (klasa II D) – I miejsce

bieg na 100 m:

– Marcin Szandała (klasa II A) – II miejsce

– Julia Cieplik (klasa II D) – I miejsce

pchnięcie kulą:

– Julia Okoń (klasa III A) – III miejsce

bieg na 600 m:

– Magdalena Zawierta (klasa III E) – I miejsce

– Patrycja Zawierta (klasa III E) – II miejsce

– Klaudia Okoń (klasa II E) – III miejsce

Mistrzostwa Gminy Wieruszów i Powiatu Wieruszowskiego w Lekkiej Atletyce

kategoria dziewcząt klasy 3/4 szkoły podstawowe – bieg na 50 m

– Roksana Grzesiak (klasa IV B) – III miejsce

– Liliana Światła (klasa IV B) – VI miejsce

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

– Dawid Olszok (klasa III C) i Norbert Lasota (klasa 2 A ) – II miejsce

Półfinał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

– Dawid Olszok (klasa III C) I Norbert Lasota (klasa 2 A) – II miejsce

II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wieruszowa

kategoria Żaczki:

Julia Kubot (klasa IV B) – VI miejsce

– Sara Bryłka (klasa IV B) – VIII miejsce

– Roksana Grzesiak (klasa IV B) – IX miejsce

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wieruszowskiego w Piłce Nożnej Chłopców

skład drużyny:

– Mateusz Grzesiuk (klasa II A)

– Marcin Szandała (klasa II A)

– Mateusz Bizuga (klasa III D)

– Jakub Mania (klasa III D)

– Kacper Wójcikowski (klasa II B)

– Kacper Andrzejewski (klasa II )

– Sebastian Lewiński (klasa III A)

– Mateusz Skowroński (klasa II A)

– Mateusz Wykrota (klasa II A)

– Fabian Górka (klasa III E)

II miejsce w Zawodach Pucharu Polski MTB XCO w Białymstoku

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

III miejsce w Zawodach Pucharu Polski MTB XCO w Białymstoku

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rowerów Górskich o Puchar Szlaku Solnego w Spytkowicach

– Magdalena Zawierta (klasa III E)

III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Rowerów Górskich o Puchar Szlaku Solnego w Spytkowicach

– Patrycja Zawierta (klasa III E)

Puchar Szlaku Solnego, Chochołów

– Patrycja Zawierta (klasa III E) – II miejsce

– Magdalena Zawierta (klasa III E) I miejsce

Bike Maraton, Polanica Zdrój

– Patrycja Zawierta (klasa III E) – III miejsce

– Magdalena Zawierta (klasa III E) – II miejsce

Puchar Polski, Lublin

– Patrycja Zawierta (klasa III E) – I miejsce

– Magdalena Zawierta (klasa III E) – II miejsce

Bike Maraton, Zdzieszowice

Magdalena Zawierta(klasa III E) – II miejsce

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Żegnaj szkoło